עבודת גוף 

Bodywork  

טכניקות טיפול המתבססות על מגע, תרגול גופני, תנועה
והקשבה
לגוף האדם - עבור תרפיה, ריפוי והתפתחות אישית

על מנת להבין את העוצמה ויכולות הריפוי של עבודת הגוף, עלינו לדמיין את האדם לא כחלוקה נוקשה של גוף, נפש ורוח - אלא כישות אחת שלמה, המשלבת את השלושה.
 

מתוך ראייה זו, אנו מבינים כיצד קושי או טראומה עלולים להותיר חותם לא רק בנפש, אלא גם בגוף:
עוד מתקופת הילדות מצופה מאיתנו ללמוד להדחיק את הכאב הפיזי והרגשי שלנו ולהמשיך הלאה. עם השנים ואירועי החיים, הגוף שלנו מוצא דרכים להשקיע ולהדחיק את הכאבים הללו באופן נפשי ופיזי כאחד: על ידי הכחשה, הדחקה ובמקביל, גם על ידי כיווצים בגוף, או נשימה עצורה ורדודה.
כאשר אירועים אלו חוזרים שוב ושוב - נוצרים בגוף כיווצים וחסימות כרוניים ובמקביל אנו רוכשים דפוסי נשימה מגבילים. אלו דפוסים שנוצרים באופן טבעי לחלוטין אצל כולנו ומתבטאים באופן פיזי ונפשי כאחד.

 

כך עם השנים, חלקנו עלולים למצוא את עצמם כלואים בכלא של שרירים מכווצים ורגשות חסומים, כאשר חלקים גדולים מאיתנו מודחקים והרבה מהלהט שבנו כבוי.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


כאשר אנו מבינים שמה שמשפיע עלינו באופן נפשי, משפיע עלינו גם באופן פיזי (ולהפך), נוכל לצפות כי לטראומה הנפשית יהיה גם ביטוי כסימפטום גופני.
 

עבודת הגוף, במיוחד כאשר היא מגיעה בליווי של נשימה מעגלית ודיאלוג - מאפשרת לאדם לשפר ולעבוד באופן מודע על הדפוסים הללו, ולטפל במימד הנפשי, הפיזי והרוחני במקביל.
בנוסף, לפי תפיסה זו, שחרור מתח פיזי באמצעות מגע, תרגילי נשימה וביו-אנרגיה באזור מסוים בגוף, מביא לתגובה רגשית אצל המטופל, ומחזיר את הגוף לאיזון.